Úspěšný zimní taktický pochod pěší roty AZ KVV Olomouc s přespáním venku

30.01.2024

Titulek: Úspěšný taktický pochod pěší roty AZ KVV Olomouc s přespáním venku

Šestnáct příslušníků pěší roty AZ KVV Olomouc nedávno úspěšně absolvovalo taktický pochod s přespáním venku. Organizovali jsme si ho sami a pro zajištění pochodu jsme navázali spolupráci s HS Jeseník.

Tento výcvikový program zahrnoval trasu od Šumperka přes Kouty nad Desnou až k Chatě Furmanka pod vrcholem Vozka. Délka trasy byla plánována na přibližně 10 km za den, což poskytlo vojákům dostatečný čas pro úspěšné zdolání úseků a přípravu na nocleh v terénu.

Dne 27. a 28. ledna 2024 se našich šestnáct odvážných vojáků vydalo na tento náročný pochod. Během něj projevili vynikající taktické dovednosti a schopnost spolupráce v terénu. Překonávali různorodé terény a překážky s nasazením a odhodláním, což bylo důležité pro úspěšné dosažení cíle.

Po náročném dni plném fyzické aktivity vojáci úspěšně dosáhli Chaty Furmanka pod vrcholem Vozka, kde provedli přespání venku. Tato část výcviku posílila jejich schopnost adaptace na různé podmínky a poskytla jim praktické zkušenosti s venkovním přežitím.

Celý taktický pochod představoval vynikající příležitost pro rozvoj týmové práce, fyzické kondice a dovedností potřebných pro úspěšné plnění úkolů v terénu. Vojáci roty AZ KVV Olomouc si zaslouží uznání za své úsilí a odhodlání během tohoto výcvikového programu.