Pietní Akt k Uctění Památky 13. Pěšího Pluku u Pamětní Desky v Šumperku dne 25.10.2023

20.04.2024

Šumperk, 26. října 2023 - Ve středu 25. října se ve městě Šumperk uskutečnil dojemný pietní akt na památku 13. pěšího pluku. Tato událost byla příležitostí pro setkání a uctění památky těch, kteří sloužili v této jednotce, a zároveň ukázala významnou roli, kterou město Šumperk přikládá svým vojenským tradicím.

Pěší pluk má bohatou historii, a pietní akt se konal u pamětní desky, která byla věnována památce a odvaze těchto vojáků. Akce se zúčastnila řada veteránů, jejich rodin a místních občanů, kteří chtěli vyjádřit svůj respekt a vděk za oběti a odvahu 13. pěšího pluku, včetně účasti Pěší Rota Aktivních záloh KVV Olomouc, což je důležitá součást této události.

Tato dojemná událost se soustředila na samotný akt uctění památky u pamětní desky. Účastníci se shromáždili u pamětní desky a provedli tradiční vojenský ceremoniál. Pietní akt byl dojemnou příležitostí pro přítomné vzpomenout na hrdiny minulosti a uctít jejich památku. Řada účastníků položila věnce a květiny u pamětní desky, což symbolizovalo jejich respekt a vděk za oběti, které tato jednotka přinesla ve službě vlasti.

Tato událost byla dojemným připomenutím historického odkazu 13. pěšího pluku a zdůraznila význam udržování vojenských tradic a uctění památky těch, kteří sloužili na obranu naší vlasti. Účast Pěší Rota Aktivních záloh KVV Olomouc dodala této události zvláštní váhu a zdůraznila důležitost vojenského spojenectví a poslání.