Civilní život jednotkyPozvánka na Taktický Pochod s Přespáním Venku

27.1.2024 a 28.1.2024

S vášní pro dobrodružství a touhou zkoumat své taktické dovednosti v reálném terénu vás srdečně zveme na unikátní taktický pochod s přespáním venku, který se uskuteční ve dnech 27. a 28. ledna 2024.

Datum:
27.1.2024 a 28.1.2024

Sraz:
Vlakové nádraží Šumperk
Čas: 8:00

Trasa:
Šumperk - Kouty nad Desnou - Chata Furmanka pod vrcholem Vozka

Délka trasy:

Předpokládaná délka trasy je cca 10 km za den.

Závazné potvrzení účasti:
Prosíme o zaslání potvrzení vaší účasti do formuláře pod textem nejpozději do 20.1.2024 . Potvrzení je nezbytné pro organizaci akce a zajištění optimálních podmínek pro všechny účastníky.

Bližší propozice:
Detailní informace k taktickému pochodu budou zveřejněny na stránkách roty do 20.1.2024 a v whatsapp skupině "Bratři ve zbrani".

Návrat:
Očekáváme návrat 28.1.2024 kolem 14:30 na vlakovém nádraží Šumperk po splnění všech taktických úkolů, které nás na trase čekají.


S úctou,
Hlavní organizátor: Des. Antonín Kurečka
Pomocný organizační tým: npor. M. Hevera, rtm. P. Novák, svob. P. Vávra


VIMPERK - ŠUMAVA: Extrémní dálkový pochod

2024!

Extrémní výzva pro odvážné jednotlivce hledající své limity

Každý rok spojuje Military Death March nadšence extrémních výzev a dobrovolníky z celé společnosti. Tato epická událost oslavuje svůj 11. ročník a přináší nejen fyzickou výzvu, ale i příležitost poznat, co v sobě skutečně máte.

Přihlaste se k účasti!

I letos vás zveme pod vlajkou naší roty, abyste se stali součástí této dobrovolné akce. Pro účast na dálkovém pochodu "EXTREME" (trasa dlouhá cca 75 km, nutné ujít do 24 hodin) se přihlaste samostatně na oficiálních stránkách Military Death March do 1.3.2024.

Společné ubytování a organizace

Za naši pěší rotu organizujeme společné ubytování pod vedením ntrm. Davida Divila. Potvrzení o účasti na pochodu a požadavky na ubytování je nutné nahlásit do 1.2.2024.

Doprava

Dopravu do Vimperka a zpět zařídíme 14 dní před pochodem. Máme dostatek aut, takže se nemusíte obávat nedostatku přepravy. Pokud máte nějaké otázky, neváhejte nás kontaktovat.

Kontaktní osoba nrtm. David DivilPozvání na přátelské posezení a rozloučení s rokem

Zdravím přátelé a kamarádi!

Chtěl bych vás všechny pozvat na přátelské posezení a rozloučení s rokem, které se bude konat 29. 12. 2023 již tradičně v restauraci Drápal v Olomouci.

Tento večer bude plný zábavy, smíchu a dobrého jídla. Přijďte si užít poslední dny roku 2023 s námi!

Kdy: 29. 12. 2023 od 18:00

Kde: Restaurace Drápal, Olomouc

Tak si vezměte tužky a kalendáře a poznačte si tento datum! Těšíme se na vás!


Příslušníci Pěší roty AZ záloh KVV Olomouc nedávno vybrali 5 730 korun na vojenský fond solidarity 

Jejich podpora je důležitá pro ty, kteří slouží v ozbrojených silách. Děkujeme jim za jejich skvělou iniciativu. 


Pietní Akt k Uctění Památky 13. Pěšího Pluku u Pamětní Desky v Šumperku dne 25.10.2023

Šumperk, 26. října 2023 - Ve středu 25. října se ve městě Šumperk uskutečnil dojemný pietní akt na památku 13. pěšího pluku. Tato událost byla příležitostí pro setkání a uctění památky těch, kteří sloužili v této jednotce, a zároveň ukázala významnou roli, kterou město Šumperk přikládá svým vojenským tradicím.

Pěší pluk má bohatou historii, a pietní akt se konal u pamětní desky, která byla věnována památce a odvaze těchto vojáků. Akce se zúčastnila řada veteránů, jejich rodin a místních občanů, kteří chtěli vyjádřit svůj respekt a vděk za oběti a odvahu 13. pěšího pluku, včetně účasti Pěší Rota Aktivních záloh KVV Olomouc, což je důležitá součást této události.

Tato dojemná událost se soustředila na samotný akt uctění památky u pamětní desky. Účastníci se shromáždili u pamětní desky a provedli tradiční vojenský ceremoniál. Pietní akt byl dojemnou příležitostí pro přítomné vzpomenout na hrdiny minulosti a uctít jejich památku. Řada účastníků položila věnce a květiny u pamětní desky, což symbolizovalo jejich respekt a vděk za oběti, které tato jednotka přinesla ve službě vlasti.

Tato událost byla dojemným připomenutím historického odkazu 13. pěšího pluku a zdůraznila význam udržování vojenských tradic a uctění památky těch, kteří sloužili na obranu naší vlasti. Účast Pěší Rota Aktivních záloh KVV Olomouc dodala této události zvláštní váhu a zdůraznila důležitost vojenského spojenectví a poslání.


"Zábavný den záchranných sborů - Děti Dětem" 

Dne 5. srpna 2023 se ve Šumperku konala charitativně dobrovolná akce nazvaná "Zábavný den záchranných sborů - Děti Dětem". Tato úžasná událost spojila různé organizace a osobnosti sportu a společenského života, které se zapojily s cílem pomoci těm, kteří to potřebují.
Na této akci se zúčastnily významné organizace jako Policie ČR, MP Šumperk, Hasiči Šumperk, HZS Šumperk, záchranná zdravotní služba Zábřeh, nemocnice šumperk a.s, Agel transfuzní služba a.s MAPO plasma Šumperk, Peši rota Aktivních záloh KVV Olomouc a samozřejmě tým Děti Dětem, který sdružoval význačné osobnosti sportovního a společenského života.
Celá akce byla zaměřena na fotbalový turnaj a prezentaci jednotlivých týmů. Účastníci si užili spoustu zábavy a vzájemných soutěží, ale hlavně měli možnost společně podpořit dobrou věc. Díky štědrosti a angažovanosti všech zúčastněných se podařilo vybrat významnou finanční částku ve výši 94 635 Kč.
Tato výtěžek byl poté věnován dvěma dětem - Lucince Gronychové z Bratrušova a Jardovi Křepelkovi z Náchoda, kteří potřebují naši podporu a pomoc. Tato charitativní akce tak měla dvojitý účel - bavit se a pomáhat těm, kteří to potřebují.
Celý Zábavný den záchranných sborů - Děti Dětem se stal nejen velkolepým akčním dnem plným sportovního ducha, ale také významným krokem k pomoci druhým. Doufejme, že podobné akce budou i nadále spojovat lidi a přinášet radost a pomoc tam, kde je to potřeba.


Pochod IPA: Úspěšná účast Pěší roty AZ KVV Olomouc


Pěší rota AZ KVV Olomouc nedávno dokončila náročné cvičení s názvem Safeguard 2023, které představovalo důležitou přípravu na budoucí výzvy. Po dokončení tohoto cvičení se někteří její příslušníci, včetně Davida Kutála, Iva Charalambidise a Dana Vepřeka, připojili k účasti na pochodu IPA.

Pochod IPA byl nezapomenutelnou událostí, která se konala v malebném prostředí a přilákala účastníky nejen z vojenských a policejních jednotek, ale také civilní obyvatelstvo. Tato akce měla za cíl posílit spolupráci mezi různými složkami a podpořit vzájemné porozumění.

Trasa pochodu, která byla pečlivě střežena, měřila 21 km v noční etapě a 25 km v denní etapě. Naši příslušníci aktivních záloh Pěší roty AZ KVV Olomouc se postupně přibližovali k cíli, čelili nástrahám trasy a překonávali vlastní hranice. Jejich vytrvalost, odhodlání a týmový duch byly příkladem pro všechny účastníky.

Cvičení Safeguard 2023 poskytlo našim příslušníkům nezbytnou přípravu a silný základ pro jejich účast na pochodu IPA. Jejich oddanost, profesionalita a hrdost na svoji jednotku byly zřejmé během celého pochodu. Tento úspěšný výkon je důkazem vynikajícího výcviku, který naše jednotka poskytuje, a pevného morálního ducha našich příslušníků.

Chceme vyjádřit uznání a dík všem účastníkům z Pěší roty AZ KVV Olomouc, včetně Davida Kutála, Iva Charalambidise a Dana Vepřeka, kteří se neúnavně podíleli na úspěšném zvládnutí tohoto pochodu. Jejich statečnost, oddanost a spolupráce jsou vzorem pro všechny příslušníky aktivních záloh.

Gratulujeme vám k vaší skvělé účasti na pochodu IPA a děkujeme za vaši nezlomnou vůli a reprezentaci naší jednotky. Vaše úspěchy jsou zásluhou tvrdé práce, tréninku a odhodlání. Jste skvělým příkladem pro všechny, kteří se chtějí zapojit do podobných výzev.


STŘELECKÁ SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍHO STŘELCE ROTY AZ KVV OLOMOUC.
STŘELECKÁ SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍHO STŘELCE ROTY AZ KVV OLOMOUC.

STŘELECKÁ SOUTĚŽ
O NEJLEPŠÍHO STŘELCE ROTY AZ KVV OLOMOUC.


Velení roty AZ KVV Olomouc si vás
dovolují pozvat na střeleckou soutěž konanou 6.5.2023


Místo konání : Střelnice CS SOLUTIONS Prostějov , Průmyslová 4544/1c Prostějov
Soutěže se účastní příslušníci roty AZ KVV Olomouc a hosté.

ORGANIZAČNÍ VÝBOR :
ORGANIZÁTOR SOUTĚŽE - Velení roty AZ KVV OLOMOUC
TAJEMNÍK - František Kovařík
HLAVNÍ ROZHODČÍ - Petr Gába, Petr Nakládal
ROZHODČÍ NA PALEBNÉ ČÁŘE - Žilka , Gába, Menoušek , Vrtal, Nakládal , Divil
ZAPISOVATEL VÝSLEDKŮ A IT - Martin Palma, Antonín Kurečka
ZDRAVOTNÍ ZAJIŠTĚNÍ - Marek Lehký
ŘIDIČ HOTOVOSTNÍHO VOZU - Martina Korčáková

ÚČASTNICKÝ POPLATEK : 400 Kč
Finanční prostředky budou použity na:
- pronájem střelnice
- střelivo a spotřební materiál
- ceny pro nejlepší střelce
Přebytek vybraných peněz bude převeden do společné kasy roty AZ Olomouc
a použit pro potřeby roty AZ.


ČASOVÝ PLÁN :

9:15 – 9:45 prezentace , porada , zahájení a POUČENÍ BEZPEČNOSTI
9:45 – 10:00 slavnostní nástup
10:00 – 14:50 průběh střelecké soutěže
14:50 – 15:00 ukončení soutěže
15:00 odjezd do AUTOKEMPU ŽRALOK PLUMLOV
Vyhodnocení a vyhlášení výsledků proběhne v autocampu Žralok v 16:00


propozice ke stažení


Military Death
Military Death

21. - 23.4 2023 

VIMPERK - ŠUMAVA: Extrémní dálkový pochod

Termín konání 21. - 23.4 2023

Unavení, kulhající, ale šťastní - tak přicházeli lidé do cíle dálkového pochodu Military Death March, který se koná na Šumavě. Akce připomíná oběti pochodu smrti z roku 1945.

Tato akce bude zastoupena bratry naší jednotky, kteří se těchto dálkových pochodů pravidelně zúčastňují. 

REGISTRACE ZAHÁJENA. 

Kontaktní osoba rtm. David Divil